alergie na treskovité ryby téma příspěvku
Název: alergie na treskovité ryby
- od:
Eva datum: 2009-03-18
Můj syn má také alergii na "ryby", ale dle naší doktorky to nelze říct takhle plošně. On má pouze alergii na treskovité ryby. Málo kdy je člověk alergický na více druhú ryb najednou. Po tresce zvrací a má vyrážku. Ostatní ryby (vyzkoušeli jsme lososa, tuňáka a sardinky) snáší bez jakýchkoli problémú. Přišlo by mi škoda vyřadit plošně ryby z jídelníčku. Ve školce tedy ryby obecně nejí, ale doma mu je normálně dávám a dobrý.
Eva
odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu
Název: Re: alergie na treskovité ryby
- od: Věra datum: 2009-03-18
Není pravda, že MÁLOKDY je člověk alergický na více druhů ryb najednou. Nemusí to být vždy, ale málokdy to rozhodně není.
Alergie na ryby je velmi závažná, důvodem je vysoká odolnost alergenů (tepelné zprac., atd.)- ty mohou rel.často vyvolávat i reakce velmi silné, vč.život ohrožující anafylaxe. Zřejmě nejčastější je alergická reakce na tresku - pozor je pak ale třeba si dát i jinde (např.běžně dostupné krabí maso není nic jiného než treska + krabí tresť), atd. a hlavně- kde je alergická reakce na jeden druh ryby, může se objevit i na jiné druhy, ak už bylo řečeno, čili -velmi opatrně s rybami, pokud se alergická reakce na nějaký druh objevila!!! Dodávám, že ryby jsou zdrojem i jiných typů reakcí, nežli alergie - např.histaminové otravy (hl.více uzrálá makrela a tuňák), atd. Z vyjmenovaných důvodů se proto dle moderního alergol.pohledu ryby zařazují do jídelníčku až po 3.roku života dítěte. (více viz Alergie číhá v jídle a pití, MUDr.Fuchs).
odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu
Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)
Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail